V indické tradiční medicíně (Ayurveda) je považována za lék na nespavost Sushni a další duševní poruchy. Vědecké výzkumy potvrzují vliv na tvorbu serotoninu. Rostlina obsahuje marsilin, což je látka sedativní a protikřečová.V klinických studiiích bylo dokázáno, že marsilka dokáže snížit výskyt epileptických záchvatů, je antidepresivum, zlepšuje kvalitu spánku. Šťáva prý pomáhá při rýmě.Sushni má silný účinek na snížení cholesterolu. Jedna studie dokládá snížení hladiny cholesterolu v krvi o 31% a jaterního cholesterolu o 71%. Společné užívání s houbou Shitake se účinek na vysoký cholesterol ještě zvýší.
Rostlina vypadá jako jetel - čtyřlístek - nosí zdraví a tím i štěstí, tvoří krásné koberce, ale je to vlastně druh miniaturní kapradiny. Stejně jako mimóza zavírá listy na noc. Preferuje plné slunce, velkou zálivku, může se letnit nebo pěstovat celoročně jako pokojová rostlina, není mrazuodolná. Roste v zemině pro pokojové rostliny.
Běžně ji používají v Bangladéši a Západním Bengálsku jako čerstvou zeleninu, na přílohy k pokrmům jako špenát, do past i jako chutney. Listy rostou rychle, mají jemnou ořechovou chuť.
Informace jsou čerpány z internetu a z naší knihy Š. Janoutová a J Šopovová Pokojovky pro zdraví a na talíři,