Udržuje krevní oběh i periferní krevní oběh, kognitivní funkce mozku, paměť, periferní cirkulací - oči , slyšení , mikrocirkulaci krevního systému. Ginkgo má antioxidační efekt, optimalizuje metabolismus cholesterolu. Podporuje fyzické i duševní zdraví. Užívání je proto vhodné pro studenty nebo naopak pro vyšší věkovou skupinu či osoby s psychicky náročným zaměstnáním. Působí jako antioxidant. Užívání je proto vhodné pro studenty nebo naopak pro vyšší věkovou skupinu či osoby s psychicky náročným zaměstnáním. Působí jako antioxidant. okysličování zvětšuje krevní tok v končetinách, zlepšuje sexuální funkce. Ginko má velký antioxidační efekt, rozpouští tukovápenné usazeniny v cévách, optimalizuje metabolismus cholesterolu, působí protiskleroticky, zvyšuje pružnost a pevnost cévních stěn, především v mozku. Upevňuje fyzické i duševní zdraví, brzdí demenci, senilitu. Může zesilovat účinky některých bylinek nebo léků!
Jinan dvoulaločný, známý také pod názvem Ginkgo biloba, je opadavý strom, patřící mezi jehličnany. Jehož pozitivních účinků na lidský organismus využívali již ve starověké Číně. Jedná se o jednu z nejstarších rostlin naší planety (na Zemi rostla již v době dinosaurů) s velmi vysokou odolností vůči nepříznivým okolním vlivům. Rostl na celé severní polokouli před 5tis. lety a najednou vymizel. Vědci ho nalézali jen jako fosílie listů v kamenech, až ho před pár staletími nalezly v jedné zapomenuté provincii v Číně jako živý strom. Odtud ho zahradníci rozšířili ve velkém množství kultivarů po celé planetě. Jinan je dvoudomý, pěstují se však ve velkém jen samci, protože plody samic, které vypadají jako zelené třešně, po uzrání padají na zem, kloužou a zapáchají po fekáliích. Na obrázku je vyfocená samice obsypaná plody v prodinci ve zahradě zámku Hluboká. V Číně je užíván jako lék již 5 tisíc let. Má statut národního stromu Číny. Ve fytoterapii je užívanou částí list. Látky obsažené v listech se ve vodě téměř nerozpustí, tudíž je celkem zbytečné z něj dělat čaj, navíc je ginkgo velmi hořké. K užívání doporučuji lihovou tinkturu nebo prášek z listů.
Rozsáhlé a velmi zajímavé jsou informace v knížkách, které nabízíme na našem webu od pana Prof. Valíčka kniha Rostliny pro zdravý život a Léčivé rostliny třetího tisíciletí. O bylince píše ve svých knihách i bylinář Zentrich, Janča a další..